EkonomiManşet

“Bu ülkenin protokollere ihtiyacı var”

Maliye Bakanı Olgun Amcaoğlu,hassas bir dönemden geçilmekte olduğunu belirtti.

Maliye Bakanı Olgun Amcaoğlu, bireysel faydadan çok toplumsal faydanın gözetilmesi gereken hassas bir dönemden geçilmekte olduğunu belirtti.
Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, katıldığı TV programında gündeme ilişkin soruları yanıtlayan Maliye Bakanı Olgun Amcaoğlu, mali protokol, protokole ilişkin eleştiriler ve öğretmenlerin hazırlık ödenekleri ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Türkiye ile imzalanan Ekonomik ve Mali İşbirliği protokolüne ilişkin kendisine İngiliz Yüksek Komiserliği tarafından “Neyin karşılığında bu protokolü imzaladınız?” sorusu geldiğini söyleyen Amcaoğlu, “Yeni cezaevinin inşa edilmesi, MOBESE sisteminin gelmesi, ülkenin daha güvenli hale gelmesi, karayolların tamiri, alt yapıdaki sorunların giderilmesi eğer karşılıksa, bunların karşılığında imzaladım” dedi.

Amcaoğlu ek olarak “ Havalimanı, eğitim karşılıksa, evet karşılık budur” ifadelerine yer vererek, Türkiye’nin bu ülkeden sadece refah yaşamasını istediğini söyledi ve “Türkiye daha refah yaşamamızdan başka ne ister?” sorusunu sordu.

Amcaoğlu, “Türkiye yıllardır finansman aktarıyor. Geçen hükümet döneminde kaynak aktarılıyor ancak yapamadan hükümet terk edildi. Bu ülkenin protokollere ihtiyacı var. Kendi insanına insan gibi sağlık hizmeti verene kadar bu protokollere ihtiyacın var. Karşılık olarak da hastane, okul, yol yapılmasını söylüyorlarsa karşılık budur.” dedi.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı