Kıbrıs

Atakan’dan Atlas Global açıklaması

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Tolga Atakan, Atlas Global’in uçuşları kaldırmasının olumsuz etkilerinin olabileceğini Bakanlık olarak, vakit kaybetmeden çalışmalara başladıklarını belirtti.

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Tolga Atakan, havayolu şirketi Atlas Global’in 21 Aralık’a kadar uçuşları kaldırmasının olumsuz etkilerinin olabileceğini ancak Bakanlık olarak, mağduriyet yaşanmaması için vakit kaybetmeden çalışmalara başladıklarını, gerekli duyuruları en kısa zamanda yapacaklarını belirtti.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, Bakan Tolga Atakan katıldığı televizyon programında,
Şunları kaydetti:

“Atlas Global, son iki yıl içinde uçuşlarını zaten azaltmıştı ama önemli bir alternatifti. Sivil havacılık pahalı bir iş ve giderek de pahalılaşıyor. Çünkü bütün bileşenleri dövize endeksli bir sektör. Dövizde son iki yıldır yaşanan dalgalanma ve üzerine gelen ekonomik daralma, İstanbul Havaalanı’na geçiş ki, böyle geçişler genelde sıkıntılıdır, tüm şirketleri etkiledi. Önümüzdeki bir-iki yıl içinde bir dengeye oturacak olsa da lojistik anlamda maliyetleri yükselten bir gelişmedir. Bu bileşenler çoğu havayolunun bilet fiyatlarına yansımıştır. Türkiye Cumhuriyeti Ulaştırma Bakanlığı’yla belli bir istişare içindeyiz, konuyu takip ediyoruz.”

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı